Widoki projektu w Asanie

with Brak komentarzy

W jakich widokach można pracować na Asanie?

W odpowiedzi na Wasze pytania o widoki napisałam krótki artykuł o widokach projektu dostępnych w Asanie. Asana daje nam do wyboru aż 4 różne widoki: listy, board (tablicowy), kalendarza oraz widok typu timeline. Pod lupę wezmę tylko te widoki dostępne w darmowej wersji tego programu.

1. Widok listy

Widok listy to moim zdaniem najlepszy widok na początek. Jest bardzo prosty w obsłudze. Spodoba ci się tym z Was, które lubią pracować na listach i odhaczać kolejne wykonane zadania. Aby przejść do widok listy wybierz opcję "List" z panelu pod nazwą Twojego projektu.

widok listy w asanie

2. Widok tablicowy (board)

To widok, który używam w mojej pracy najczęściej. Widok tablicowy spodoba się fankom tablic kanban i samoprzylepnych karteczek. Ten widok idealnie sprawdzi się w projektach takich jak Kalendarz social media, czy Projekt strony www na WordPressie.

widoki tablicowy w asanie

3. Widok kalendarza

Widok kalendarza da Ci świetny wgląd w zadania zaplanowane na najbliższe tygodnie i miesiące. Pamiętaj, aby dodać do swoich zadań daty, w których planujesz je zrealizować. Jeśli zapomnisz tego zrobić to w kalendarzu nie wyświetlą Ci się żadne zadania. Warto przypisać do poszczególnych zadań kolorowe tagi. Kalendarz z kolorowymi tagami będzie bardziej czytelny i przyjemny dla oka. O tym jak dodawać kolorowe tagi pisałam w tym artykule. 
widok kalendarza w asanie
Jeśli macie swój ulubiony widok to możecie go ustawić jako widok domyślny dla danego projektu. Robicie to rozwijając menu projektu i wybieracie "save layout as default". Od tej chwili, gdy wejdziecie w projekt będzie się on Wam otwierał w wybranym widoku. Pamiętajcie, że wybór widoku nie jest wyborem ostatecznym! Możecie przechodzić między różnymi widokami tego samego projektu i oglądać go w różnych wersjach. Gdy znajdziecie widok na którym Wam się najlepiej pracuje zapiszcie go jako ten domyślny.
widok domyślny w asanie

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz