Kalendarz Social Media w Asanie

with Brak komentarzy

Kalendarz social media

Jeśli tak jak ja jesteś freelancerką i przedsiębiorczynią to na pewno doceniasz siłę social mediów. Umiejętne prowadzenie social mediów pomoże Ci zbudować wizerunek eksperta oraz poszerzyć bazę klientów. Planowanie i zarządzanie strategią w social mediach nie jest łatwe, ale może być dużo prostsze dzięki rozwiązaniu jakie przygtowali dla nas twórcy Asany. Kalendarz social media to szablon, w którym zaplanujesz i uporządkujesz treści na swoje kanały w mediach społecznościowych. Zapraszam Cię do przejścia ze mną kolejnych 5 kroków :).

Instrukcję jak stworzyć "blank project" czyli najbardziej podstawowy projekt w Asanie znajdziecie w tym poście.

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli masz już konto na Asanie i chcesz zacząć planować swoje działania w mediach społecznościowych
  • Nieważne, czy chcesz używać Asany na własny użytek lub do współpracy z klientami. Stwórz ze mną swój kalendarz social media!

Krok 1

Aby utworzyć nowy projekt kliknij w różową ikonę plusa po prawej stronie. Z rozwijanego menu wybierz opcję "Project" czyli Projekt.  

Grafika Asana dla kreatywnych

Krok 2

Następnie z rozwijanej listy gotowych szablonów (templates) wybierz szablon Social Media Calendar. Znajdziesz go w sekcji z gotowymi szablonami z obszaru Marketingu. 

Grafika Asana dla kreatywnych

Krok 3

Po wyborze szablonu zobaczysz ekran z podglądem na Kalendarz social media. Zobacz jak wygląda przykładowy kalendarz. Następnie możesz dokonać wyboru czy chcesz używać wersji podstawowej, czy wersji płatnej. Ja rekomenduję Ci zostać na razie przy wersji darmowej. Klikasz w przycisk "Use template" czyli użyj szablonu.

Grafika Asana dla kreatywnych

Krok 4

W ostatnim kroku wypełniasz pola:

  • nazwa projektu – nazwij go „Kalendarz Social Media”
  • prywatność – zastanów się czy chcesz, aby ten projekt był publiczny, czy prywatny. Jeśli planujesz w najbliższym czasie udostępnić komuś swoją Asanę  to może lepiej, żeby projekt na którym ćwiczysz nie był widoczny dla Twoich współpracowników. Zawsze możesz zmienić zdanie i dodać osobę do projektu. O tym jak to zrobić opowiem Ci w kolejnych postach.
    Grafika Asana dla kreatywnych

A teraz zatwierdź chęć utworzenia projektu klikając w przycisk "Create a project".

Krok 5

Gratulacje! Stworzyłaś właśnie swój kalendarz social media! Na następnym zdjęciu zobaczysz jak ja wypełniłam swój kalendarz na ten tydzień.

Grafika Asana dla kreatywnych

 

Mój Kalendarz Social Media

Kalendarz Social Media, który widzisz w poście to mój autorski projekt. Kalendarz został przygotowany w widoku tablicowym i składa się z 5 kolumn. Dodałam do niego też super kolorowe okładki. Jeśli chcesz stworzyć taki projekt to przygotowałam dla Ciebie super pakiet, który Ci w tym pomoże. W skład pakietu wchodzą: instrukcja, film instruktażowy, checklista do kalendarza SM, plik .csv, który zawiera ponad 200 zadań związanych z przygotowaniem i publikacją postów oraz zestaw grafik, które możesz wykorzystać jako okładki w Twoim projekcie.

Zajrzyj do artykułu na temat Personalizacji Asany.

pakiet kalendarz social media

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz