Planowanie w skali tygodnia

with Brak komentarzy

Cześć! Dzisiejszy wpis to pierwszy wpis z serii postów o nauce planowania. W pierwszym wpisie wezmę na tapet planowanie w skali tygodnia. Planowanie działań w mojej firmie zaczynam od kwartału, następnie przechodzą do miesiąca. Najmniejszym wycinkiem jest u mnie planowanie tygodniowe. Każdy kolejny tydzień planuję w piątek poprzedniego tygodnia. 

Jak planuję mój tydzień?

Planowanie tygodnia zaczynam od wypisania najważniejszych zadań na dany tydzień. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie mogę przeładowywać swoich dni. Każdego dnia mam do zrobienia 3 najważniejsze zadania, a kolejne są już opcjonalne. Moje tygodniowe plany przenoszę do digitalu. Dodaję je do mojego głównego projektu na Asanie czyli Kalendarza Mojej Firmy. Zadaniom przypisuję kolorowe tagi. Najważniejsze zadania mają u mnie tag niebieski, zadania średnio ważne - różowy, a takie których wykonanie mogę przenieść na inny termin - żółty.

Planowanie tygodnia w Asanie

Ostatnio w Asanie pojawiła się nowa funkcjonalność, która znacznie ułatwia planowanie w skali tygodnia. Nową funkcjonalnością jest dodatkowy widok zakładki My tasks. Do tradycyjnego miesięcznego widoku kalendarza dołączył widok tygodniowy. To super opcja do śledzenia naszych zadań w skali tygodnia. Dodatkowo, w ramach tego widoku istnieje możliwość podglądu zadań wielodniowych.

Instrukcja

  1. Wejdź w zakładkę "Moje zadania", a następnie przejdź do widoku kalendarza.krok 1 widok tygodnia
  2. Aby zmienić widok kliknij w opcję "Widok miesiąca" i wybierz z rozwijanego menu "Widok tygodnia".krok_2_widok_tygodniA
  3. W widoku tygodniowym istnieje również możliwość włączenia podglądu na zadania wielodniowe. Aby to zrobić zaznacz opcję "Pokaż zadania wielodniowe".krok 3 widok tygodnia

Chcesz nauczyć się obsługi Asany i tworzyć projekty, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes online? Dołącz do moich bestsellerowych kursów online z Asany! 

 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz