Pokaż mi swoją Asanę Kasia @lekkonapisane

with Brak komentarzy

Moją dzisiejszą rozmówczynią jest Kasia Kowalska - copywriterka, redaktorka oraz specjalistka od PR i social mediów. Kasia pracuję na etacie w firmie z branży fintech, jest redaktorką portalu ślubnego oraz prowadzi profil na instagramie. Na koncie @lekkonapisane Kasia dzieli się wskazówkami dotyczącymi lekkiego pisania, organizuje wyzwania tekstowe #instacopy oraz przeprowadza audyty treści.

1.Cześć Kasia! Powiedz mi proszę coś o sobie. Gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz?

Cześć, jestem copywriterką, redaktorką oraz specjalistką ds. PR i social mediów. Obecnie pracuję na etacie jako manager ds. komunikacji i contentu w firmie z branży fintech oraz jako redaktorka portalu ślubnego.

Skupiam się też na działaniach edukacyjnych w temacie tworzenia treści, prowadząc profil na Instagramie @lekkonapisane. W ramach tej działalności przeprowadzam konsultacje 1:1 i robię audyty kont instagramowych. Nadal zdarza mi się także pisać teksty na zlecenie.

2. Od kiedy używasz Asany?

Asanę poznałam w pracy, czyli kilka miesięcy temu. Wcześniej miałam wrażenie, że to nie jest narzędzie dla mnie. Planuję głównie na papierze, a Asana wydawała mi się skomplikowana. Szybko okazało się, że było to mylne wrażenie i dzisiaj nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było.

3. Czy używasz Asany tylko w pracy, czy również poza nią?

Aktualnie pracuję w Asanie tylko w pracy etatowej, choć przymierzam się, aby wprowadzić ją również do projektów prowadzonych poza nią, a związanych z działalnością. Jeśli chodzi o prywatne planowanie to jednak wygrywają papierowe planery.

4. Z iloma osobami współdzielisz Asanę?

Ohh, razem jest nas kilkaset osób! Firma jest międzynarodowa, więc projekty ze wszystkich krajów rozpisywane są w Asanie. Moje własne projekty dzielę zwykle z 2-5 osobami.

5. Czy używasz wersji bezpłatnej, czy wersji Premium? Dlaczego właśnie tej?

Korzystam z wersji Premium z racji tego, że jest to Asana firmowa. Natomiast do moich projektów wykorzystam wersję bezpłatną.

6. Jaki jest Twój ulubiony widok w Asanie?

Najczęściej korzystam z zakładki„Inbox”, bo jak to w większej firmie bywa jednocześnie prowadzi się kilka projektów, a ja chce być na bieżąco z tymi, które mnie dotyczą. Jednak moim ulubionym widokiem jest lista, bo tam wszystko, co muszę zrobić w danym miesięcy i projekty, do których ktoś mnie przypisał.

7. Czy używasz kolorowych tagów?

 Tak, w moim przypadku to głównie tagi związane z krajem oraz ważnością projektu.

8. Czy używasz wersji na komputer, czy na telefon? Której częściej? Jeśli używasz aplikacji to za co ją lubisz?

Kiedy pracuję, korzystam z Asany na komputerze, bo tak jest łatwiej. Mam także aplikację na telefonie, ale zaglądam tam tylko wtedy, kiedy pracuję z domu. Lubię to, że nic mi nie ucieka, nawet jak dzieje się poza moimi godzinami pracy.

9. Czy możemy na chwilę zajrzeć na Twoją Asanę? Chciałabym Cię poprosić o zrobienie zrzutu ekranu z wybranego projektu. Czy możesz coś o nim powiedzieć?

Jasne. Zrobiłam zrzut z mojej miesięcznej listy projektów contentowych, czyli wszystkiego, co muszę napisać. No dobrze, nie wszystkiego, bo dużą część treści mam rozpisaną w innych miejscach. Dodatkowo część z projektów ma swoje podprojekty, jak np. tworzenie treści na bloga. Wszystko ma tutaj swoje miejsce, po napisaniu tekstów wrzucam je w komentarze, wraz z linkiem, co znacznie ułatwia przegląd tych plików zarówno przeze mnie samą, jak i osób z którymi współpracuję.

skan lekko napisane

10. Czy chcesz dodać jeszcze coś od siebie?

Trochę żałuję, że nie dałam szansy Asanie wcześniej. Tutaj zostałam postawiona przed faktem i bardzo mnie to cieszy, bo poznałam narzędzie bardzo pomocne, łatwe w obsłudze i mocno porządkujące codzienną i długofalową pracę. Nie mogę doczekać się, aby odkrywać kolejne możliwości Asany – w pracy i w innych zawodowych projektach.

Bardzo dziękuję Ci za zaproszenie!

Kasia, wielkie dzięki za rozmowę! 🙂 

Jak Ci się podobał wywiad z Kasią? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz pod postem komentarz! W kolejny odsłonach cyklu zajrzymy do Asan innych kreatywnych kobiet! Do zobaczenia!

Chcesz nauczyć się obsługi Asany i tworzyć projekty, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes online? Dołącz do moich bestsellerowych kursów online z Asany! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz