Moją dzisiejszą rozmówczynią jest Pola Kryża - współtwórczyni Akademii Wspinania Climb2change. Pola razem ze swoim partnerem Darkiem prowadzą również m.in super bloga, na którym dzielą się informacjami o ciekawych miejscach do wspinania oraz piszą przewodniki po via ferratach. Więcej informacji na temat tego czym zajmuje się climb2change znajdziesz na stronie internetowej www.climb2change.pl. Polę i Darka znajdziesz też na instagramie pod nickiem @climb2change.
1.Cześć Pola! Powiedz mi proszę coś o sobie. Gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz?
Moją główną działalnością jest prowadzenie Akademii Wspinania climb2change. Zajęcia w ramach szkoły prowadzimy pod Krakowem i w Zakopanem. Ja mieszkam w Oświęcimiu i tu jest centrum dowodzenia, ale czasem pracuję z innych miejsc w Polsce i na świecie. A to dlatego, że prócz zajęć stacjonarnych, wraz z moim partnerem piszemy przewodniki po via ferratach i bloga, prowadzimy live – robimy wszystko to, co pomaga nam w promocji ☺
2. Od kiedy używasz Asany?
Od ubiegłego roku. Pokazała mi ją Justyna Spyrka, podczas pracy nad Festiwalem climb2change.
3. Czy używasz Asany tylko w pracy, czy również poza nią?
W sumie to tylko w pracy. Mam kilka prywatnych zadań wpisanych, ale rzadziej tam zaglądam. Najwięcej korzystałam z Asany podczas prac nad wspomnianym Festiwalem, kiedy zespół był rozproszony. Justyna w Hiszpanii, ja i druga organizatorka w Polsce, ale w dwóch różnych miastach.
4. Z iloma osobami współdzielisz Asanę?
Podczas pracy nad Festiwalem dzieliłam ją z trzema osobami.
5. Czy używasz wersji bezpłatnej, czy wersji Premium? Dlaczego właśnie tej?
Korzystałam z wersji bezpłatnej i póki co spełniała moje oczekiwania. Choć pewnie jeszcze nie odkryłam jeszcze pełnego potencjału Asany ☺
6. Jaki jest Twój ulubiony widok w Asanie?
Lubię opcję kalendarza miesięcznego, bo wiem, co mnie czeka, dlatego często włączam zadania na ta opcję, a później zmieniam widok zadań i rozmieszczam je w formie tabeli lub listy, w zależności od tego, co w danym momencie jest dla mnie bardziej przejrzyste.
7. Czy używasz kolorowych tagów?
A czym są kolorowe tagi w Asanie? Jeśli to kolory, które mogę przypisać do projektów, to tak ☺
8. Czy używasz wersji na komputer, czy na telefon? Której częściej? Jeśli używasz aplikacji to za co ją lubisz?
Używam obu wersji. Najczęściej pracuję na komputerze i z tego poziomu wszystko uzupełniam. Asana mobilna służy mi przede wszystkim do pobierania plików z jej poziomu lub do wklejania/ otwierania linków.
9. Czy możemy na chwilę zajrzeć na Twoją Asanę? Chciałabym Cię poprosić o zrobienie zrzutu ekranu z wybranego projektu. Czy możesz coś o nim powiedzieć?
Zrzuty dotyczą Festiwalu climb2change, nad którym pracowałam. Podzieliłyśmy sobie główne zadania i zapisałyśmy je jako projekty. W każdym projekcie były bloki tematyczne, później pod zadania, bardzo dokładnie rozpisane. Każde zadanie było przypisane do osoby, która zadania ma wykonać.
Na początku musiałam załapać, o co chodzi i jak korzystać z Asany. Kiedy już się nauczyłam, i wszystko miałam w jednym miejscu było to dla mnie niemal wybawieniem. Dostęp mobilny do plików wrzuconych do konkretnych dni dużo ułatwił.
10. Czy chcesz dodać jeszcze coś od siebie?
Asana to bardzo fajne narzędzie do planowania. Jak widać, ja nie zwracam uwagi na jej estetykę (nie wiem nawet co to kolorowe tagi), ale bardzo doceniam możliwości, jakie Asana daje podczas pracy z zespołem i dzielenia zadań. No i bardzo się cieszę, że niedawno dodano j. polski! Od razu go włączyłam.
Pola, wielkie dzięki za rozmowę! 🙂
Jak Ci się podobał wywiad z Polą? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz pod postem komentarz! W kolejny odsłonach cyklu zajrzymy do Asan innych kreatywnych kobiet! Do zobaczenia!
Chcesz nauczyć się obsługi Asany i tworzyć projekty, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes online? Dołącz do moich bestsellerowych kursów online z Asany!
Zostaw Komentarz