Asana tipy cz. 1: Personalizacja

with Brak komentarzy

Personalizacja Asany

Czy tak jak ja jesteś osobą, która planując na papierze używa zawsze kolorowych zakreślaczy i samoprzylepnych karteczek we wszystkich kolorach tęczy? Jeśli tak to ten artykuł jest dla Ciebie :). Jeśli rozpoczęłaś właśnie swoją przygodę z Asaną i chcesz dodać do niej trochę koloru to zapraszam do przeczytania tego artykułu. Poniżej znajdziesz listę 5 trików, które sprawią, że Twoja Asana będzie wyglądać ładniej i będzie bardziej „Twoja”.

Tip 1

Zanim przejdziemy do kolorów dodaj swoje zdjęcie profilowe. Zrobisz to wchodząc w ustawienia profilu „Profile settings”. Od teraz miniaturka Twojego zdjęcia będzie pokazywała się przy wszystkich projektach, w których bierzesz udział oraz w zadaniach do których zostałaś przypisana!

Grafika Asana dla kreatywnych

Tip 2

Dodaj kolorowe tagi do zadań, które planujesz wykonać w ramach danego projektu. Ja stworzyłam tagi, które odzwierciedlają nazwy moich kolumn w widoku tablicowym. Przypisałam je do wszystkich zadań w ramach danej kolumny. Tagi dodasz z poziomu zadania wybierając opcję „Add tags”. Następnie wpisujesz nazwę i wybierasz kolor dla nowego tagu.

Grafika Asana dla kreatywnych

Tip 3

Zmień tło i ikonografikę, która została automatycznie przypisaną do stworzonego przez Ciebie projektu. Zrobisz to klikając na strzałkę znajdującą się obok nazwy projektu i wybierając opcję „Set color and icon”. Może użyjesz swojego firmowego koloru? Która grafika najbardziej kojarzy Ci się z danym projektem?

Grafika Asana dla kreatywnych

Tip 4

Nadaj zadaniom priorytety, to bardzo pomaga w organizacji pracy. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – tagi priorytetów też są kolorowe! Dodasz je wchodząc w zadanie i rozwijając menu w sekcji „Priority”.

*Ważne! Asana wprowadziła zmiany i od września 2020 opcja tagów priorytetów jest opcją płatną. Można ją jednak łatwo ominąć używając opcji standardowych tagów (Tip nr 2) i dodając odpowiednie nazwy tagów (ważne, mniej ważne, może poczekać). 

Grafika Asana dla kreatywnych

Tip 5

Zmień tło Twoich projektów w Asanie. Zmiany dokonasz z poziomu ustawień profilu (Profile settings). Ustawienia pokażą się w rozwijanym menu po kliknięciu na miniaturkę Twojego zdjęcia w prawym górnym rogu. Do wyboru m.in krajobraz leśny, górski i morski.

Grafika Asana dla kreatywnych

 

Moja Asana po wprowadzeniu 5 tipów

A tak wygląda moja Asana po wprowadzeniu pierwszych 5 tipów, które omówiłam  w tym artykule. Jak Ci się podoba taki efekt? Bo mi bardzo!

Grafika Asana dla kreatywnych

 

Sprawdź cz. 2 tipów na efektywną pracę w Asanie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz