Asana tipy cz. 2: na efektywną pracę

with Brak komentarzy

Sposoby na efektywną pracę w Asanie

Asana to fantastyczne narzędzie, które bardzo ułatwia organizację pracy. Jeśli jesteś freelancerką, która planuje pracować z więcej niż jednym klientem to z pewnością przekonasz się, że na wpisywanie rzeczy do Asany schodzi czasem naprawdę dużo czasu. Jeśli  jesteś przedsiębiorczynią, która rozpisuje sobie i innym zadania w ramach jednego lub kilku projektów to też wiesz o czym mówię. Jak przyspieszyć pracę w Asanie? Poniżej 5 przydatnych tipów, które pomogą zaoszczędzić Ci czas.

Tip 1

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepisywać zadania, która miałaś już wypisane w Asanie? Jeśli tak to nie rób tego już nigdy więcej! Kopiuj zadania za pomocą skrótu klawiszowego. Jeśli do pracy używasz Macbooka to będzie to skrót Cmd + C. Jeśli jesteś użytkowniczką komputera z Windowsem to zaznacz zadania do skopiowania za pomocą skrótu Ctrl + C. Więcej o skrótach w Asanie pisałam w tym artykule – 5 najbardziej przydatnych skrótów klawiszowych w Asanie. 

Tip 2

Czy kopiowanie zadań to dla Ciebie za mało? Jeśli zauważyłaś, że Twój nowy projekt bardzo przypomina poprzedni to mam dla Ciebie bardzo przydatną wskazówkę. W Asanie istnieje możliwość kopiowania całych projektów! Zrobisz to w czarnym panelu po lewej stronie. Kliknij na symbol 3 kropek przy projekcie, który chcesz skopiować. Następnie wybierz opcję Duplicate project z rozwijanego menu.

Tip 3

Gdy przeglądasz zadania do zrobienia rób to z poziomu zakładki My tasks. Znajdziesz tu wszystkie zadania. które zostały do Ciebie przypisane. Możesz je również filtrować wg. tego, czy zadania zostały zrealizowane, są do realizacji w najbliższym czasie lub w niedalekiej przyszłości. Zaglądaj do zakładki w ciągu dnia, aby sprawdzić, czy zostały Ci przypisane nowe zadania.

Tip 4

Co robisz, kiedy zapiszesz zadania w złej kolejności? Zamiast je kasować i wpisywać ponownie użyj opcji drag and drop czyli złap i upuść. Dzięki temu zmienisz kolejność zadań na liście w łatwy i szybki osób.

Tip 5

Używaj skrótów klawiszowych. To naprawdę przyspieszy Twoje działania w Asanie. Llstę skrótów klawiszowych znajdziesz w górnym panelu. Kliknij na ikonkę znaku zapytania, która znajduje się koło Twojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli lubisz korzystać z materiałów drukowanych w języku polskim to ściągnij koniecznie moje skróty klawiszowe do samodzielnego wydruku. Aby otrzymać dostęp do darmowych materiałów, w tym skrótów klawiszowych na Maca i Windowsa dołącz do mojego newslettera. Zostaw swój adres email w zakładce FREEBIES. 

 

 

Masz ochotę na większą ilość tipów? Przeczytaj mój artykuł Asana Tipy cz. 1. Dowiesz się z niego jak spersonalizować swoją Asanę i dodać do niej trochę koloru!

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz