Kalendarz dla biznesu online

with Brak komentarzy

Cześć! Ten post jest wyjątkowy, bo napisany we współpracy z Kasią Krzywicką - prawniczką, która wspiera przedsiębiorców w bezpiecznym i dynamicznym rozwoju ich firm. Przeczytajcie wstęp do artykułu napisany przez Kasię!

W moim odczuciu największy błąd osób rozpoczynających biznes online to niedoszacowanie czasu, które wynika przede wszystkim z niedocenienia ilości zadań i przecenienia swoich mocy przerobowych.

Często obserwując pracę osób prowadzących firmy widzimy ich pięknie wyglądające produkty, imponujące wyniki sprzedażowe, czy przyjemne elementy codzienności. Warto jednak pamiętać o szeregu zadań, których nie widać, a które wykonać należy np. instalacja wtyczki do plików cookies oraz przygotowanie okienka na stronie celem umożliwienia zapisania się do listy newsletterowej.

Nie są to zadania ani dające ogrom satysfakcji, ani takie, które można w jakiś angażujący sposób opisać na social mediach, ale jednak są… i potrafią zjadać każdą minutę kawałek, po kawałku!

Dlatego uważam, że najważniejszym elementem przy wdrożeniu formalnych aspektów naszej firmy online jest po prostu dobre planowanie i organizacja pracy. Przygotowałam zatem naprawdę podstawową rozpiskę zadań, które należy wykonać budując swój biznes online! Osoby początkujące o części z tych zadań nie będą sobie nawet zdawały sprawy. Diabeł jednak tkwi w szczegółach i właśnie takie drobiazgi często decydują o powodzeniu naszego projektu oraz osiągnięciu przewagi konkurencyjnej – a o to przecież chodzi!

Jednym z narzędzi, które możemy wykorzystać do planowania działań w czasie, aby o niczym nie zapomnieć jest właśnie ASANA i tutaj oddaje głos Agnieszce, która na Asanie zna się jak nikt inny!

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli znasz już podstawy użytkowania Asany
  • Tak, jeśli jesteś nowa w biznesie online

Krok 1

Aby utworzyć nowy projekt kliknij w różową ikonę plusa po prawej stronie. Z rozwijanego menu wybierz opcję „Project” czyli Projekt.

Krok 2

Następnie wybierasz opcję "Blank project" czyli czysty projekt. Ten projekt jest projektem autorskim, który zrobiłam na bazie czystego projektu. Jest to opcja pierwsza od lewej, zaznaczona na zdjęciu różową strzałką.

O tym jak stworzyć "blank project" pisałam w tym artykule.  

Krok 3

Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy projektu. Nasz nowy projekt nazwij "Formalne aspekty działalności online". Nazwę projektu wpisujemy w formularzu po lewej stronie, w linijce zatytułowanej "Project name". 

Krok 4

Po wpisaniu nazwy projektu zatwierdzasz chęć stworzenia projektu klikając w niebieski przycisk "Create project".

Krok 5

Gratulacje! Właśnie stworzyłaś swój nowy projekt "Formalne aspekty działalności online". W kolejnym kroku pokażę Ci jak wygląda mój projekt po wypełnieniu go treścią.  

Projekt "Formalne aspekty działalności online"

Projekt, który widzicie poniżej to wynik mojej współpracy z Kasią Krzywicką. Ten kalendarz dla biznesu online przyda się na pewno tym z Was, które właśnie zaczynają swoją przygodę z biznesem internetowym i chcą zadbać o formalne aspekty swojej działalności online. Dla maksymalnego komfortu pracy, projekt został stworzony w widoku kalendarza, a kolorowe tagi sprawiają, że zadania są bardziej czytelne. Tak wygląda wypełniony projekt:

 

Nie zapomnij dodać elementów personalizacji do Twojego projektu. Przeczytaj mój artykuł o personalizacji!

Jeśli chcesz otrzymać super freebie*  to zostaw swój adres email w okienku poniżej!

*Super freebie zawiera checklistę, która ułatwi Ci przygotowanie takiego kalendarza oraz gotowy szablon w formacie .csv wraz z instrukcją jak go wgrać na Asanę.

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz