Tworzenie czystego projektu (blank project)

with Brak komentarzy

Nowy projekt w Asanie

Cześć! W ostatnim poście opisałam Ci proces tworzenia projektu w Asanie na etapie zakładania konta. Mój pierwszy artykuł na blogu napisałam z myślą o osobach, które nie mają jeszcze konta na Asanie. Dzisiaj omówimy sobie z kolei proces przygotowania projektu już po rejestracji. Masz konto na Asanie i zastanawiasz się jak stworzyć projekt? Nie wiesz jak się za to zabrać? Ten artykuł to instrukcja tworzenia nowego projektu w Twojej Asanie. Pokażę Ci jakie to łatwe! Na początek stworzymy sobie czysty projekt (blank project), który ma tą zaletę, że można go w pełni dostosować do swoich oczekiwań. To taka czysta kartka, którą zapełniasz po swojemu.

Przejdź do artykułu o tworzeniu pierwszego projektu na etapie zakładania konta.

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli masz już konto na Asanie i chcesz zacząć działać
  • Nieważne, czy chcesz używać Asany na własny użytek lub do współpracy z klientami. Poćwicz korzystanie z Asany razem ze mną tworząc swój nowy projekt.

Krok 1

Aby utworzyć nowy projekt kliknij w różową ikonę plusa po prawej stronie. Zobaczysz rozwijane menu - wybierz z niego opcję "Project".  

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 2

Na kolejnym ekranie masz do wyboru różne rodzaje szablonów (templates), które ułatwią Ci stworzenie nowego projektu. Aby zobaczyć wszystkie gotowe szablony wybierz "All" z rozwijanego menu. Na tym etapie nie będziemy się zagłębiać w ten temat. Szablony omówimy w kolejnych postach.

Zobacz jak stworzyć Kalendarz Social Media na bazie gotowego szablonu

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 3

Wybierzemy najbardziej podstawową opcję ‚blank’ czyli pusty projekt. Kilkasz w blank project i wypełniasz pola:

  • nazwa projektu – nazwijmy go „Mój nowy projekt”
  • widok – najlepszy na początek przygody z Asaną jest widok listy, ale jeśli lubisz pracować w widoku tablicowym lub na kalendarzu to wybierz odpowiednio opcje Board lub Calendar
  • prywatność – zastanów się czy chcesz, aby ten projekt był publiczny, czy prywatny. Jeśli planujesz w najbliższym czasie udostępnić komuś swoją Asanę  to może lepiej, żeby projekt na którym ćwiczysz nie był widoczny dla Twoich współpracowników. Zawsze możesz zmienić zdanie i dodać osobę do projektu. O tym opowiem Ci w następnych postach.Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 4

Po wypełnieniu wszystkich pól klikasz przycisk "Create a project" czyli stwórz projekt. Ja wybrałam widok listy, który wg mnie jest najłatwiejszy w obsłudze. W sekcji prywatność zaznaczyłam 'Private to me'. oznacza to, że projekt będzie widoczny tylko dla mnie. 

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 5

Gratulacje! Właśnie stworzyłaś swój nowy projekt! Zacznij dodawać zadania do wykonania w ramach swojego pierwszego projektu poprzez kliknięcie przycisku "Add task" czyli dodaj zadanie.

 

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz