Asana vs konkurencja cz.2

with Brak komentarzy

Jakiś czas temu napisałam artykuł, w którym porównałam dla Was różne narzędzia do planowania. Na tapetę poszły wtedy: Trello, Monday, Todoist, Nozbe i Notion. Artykuł, w którym porównałam Asanę do wymienionych programów znajdziesz tutaj. W tym artykule porównam Asanę z kolejnymi narzędziami. Tym razem będą to: Jira, Teamwork, Basecamp i Slack.

Asana

Asana to funkcjonalny program do zarządzania projektami. Idealnie sprawdza się zarówno do organizacji pracy własnej jak i do realizacji projektów w zespole. Powinnaś poznać ją m.in z tych dwóch powodów:

1. to fantastyczne narzędzie, które ułatwia organizację czasu

2. korzysta z niego wielu przedsiębiorców i freelancerów w Polsce i zagranicą.

O wszystkich powodach dla których powinnaś wg mnie założyć Asanę pisałam w tym artykule.

Konkurencja

Wśród programów uważnych za konkurentów Asany często wymienia się: Jirę, Teamwork, Basecamp i Slacka . W odpowiedzi na Wasze liczne pytania na instagramie, w tym artykule porównam Asanę z kolejnymi czterema popularnymi programami do zarządzania projektami. Porównanie będzie dotyczyło 3 aspektów:

  1. limitu użytkowników
  2. max. liczby projektów
  3. dostępnych widoków

asana vs konkurencja

1. Asana vs Jira

Jira w porównaniu do Asany ma mniej widoków. W Asanie możemy pracować w 3 widokach, a w Jirze w 2.  Bezpłatna wersja pozwala na dodanie 10 użytkowników, podczas gdy w Asanie mamy ich o połowę więcej. Jeśli szukasz prostego, przejrzystego narzędzia to wybierz Asanę. Jira jest  bardziej skomplikowana w obsłudze i sprawdzi się lepiej przy dużych zespołach.

2. Asana vs Teamwork

W bezpłatnej wersji Teamwork'a można tak jak na Asanie pracować aż na 3 widokach. W Asanie są to widoki typu kanban boards, widok listy i kalendarza. W Teamworku można pracować w widoku listy i tablicowym, ale zamiast kalendarza mamy tutaj wykres ganta. W porównaniu do Asany, gdzie mamy nieograniczoną liczbę projektów i 15 użytkowników Teamwork wypada blado. Mamy tu ograniczenie liczby projektów do 2 oraz liczbę użytkowników do 5.

3. Asana vs Basecamp

W Basecampie tak jak na Asanie można pracować w 3 widokach. Mimo, że w bezpłatnej wersji Basecamp'u istnieje możliwość dodania większej ilości użytkowników niż w Asanie (20) to liczba projektów jest ograniczona do 3. Dla porównania w Asanie  można tworzyć nieograniczoną liczbę projektów bez żadnych opłat. Basecamp ma bardzo prosty interfejs, podczas, gdy Asanę charakteryzuje bardziej nowoczesny wygląd.

4. Asana vs Slack

Porównanie tych dwóch narzędzi jest sporym wyzwaniem. Slack to przede wszystkim narzędzie do komunikacji z zespołem, podczas, gdy Asana skupia się na na zarządzaniu zadaniami. W ramach Slacka można prowadzić nawet rozmowy telefoniczne! Bezpłatna wersja jest ograniczona do rozmów indywidualnych. Slack nie posiada widoku listy, w którym można by dodawać zadania.  W ramach Asany można prowadzić konwersacje w obrębie wybranego projektu lub zadania. Oba narzędzia pozwalają na eliminację komunikacji mailowej, ale Asana to coś znacznie więcej. Dla osób, które chciałyby korzystać z obu narzędzi mam dobrą wiadomość. Istnieje możliwość integracji tych dwóch programów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz