Asana vs konkurencja cz.1 – porównanie programów do zarządzania projektami

with Brak komentarzy

Asana

Asana to funkcjonalny program do zarządzania projektami. Idealnie sprawdza się zarówno do organizacji pracy własnej jak i do realizacji projektów w zespole. Powinnaś poznać ją m.in z tych dwóch powodów:

1. to fantastyczne narzędzie, które ułatwia organizację czasu

2. korzysta z niego wielu przedsiębiorców i freelancerów w Polsce i zagranicą.

O wszystkich powodach dla których powinnaś wg mnie założyć Asanę pisałam w tym artykule.

Konkurencja

Wśród programów uważnych za konkurentów Asany często wymienia się: Trello, Monday, Todoist, Nozbe i Notion. W odpowiedzi na Wasze liczne pytania na instagramie, w tym artykule porównam Asanę z 5 najpopularniejszymi programami do zarządzania projektami. Porównanie będzie dotyczyło 3 aspektów:

  1. limitu użytkowników
  2. max. liczby projektów
  3. dostępnych widoków

asana vs konkurencja

1. Asana vs Trello

Trello to program do zarządzania projektami, który jest chyba najczęściej porównywany do Asany. Różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest liczba dostępnych widoków. W Trello dostępny jest tylko jeden widok (tablice kanban), a w bezpłatnej wersji Asany aż 3. W Asanie można pracować również w widoku listy i kalendarza.  W bezpłatnej wersji Trello można dodać ograniczoną liczbę tablic (10) do których można dodawać użytkowników. W bezpłatnej wersji Asany można tworzyć nieograniczoną liczbę projektów.

Podsumowując:

Asana vs Trello

2. Asana vs Monday.com

Czy któraś z Was nie widziała jeszcze reklam programu Monday na Youtubie? W ostatnich miesiącach Monday. com prowadził bardzo agresywną kampanię reklamową w internecie. Największym minusem Monday.com jest to, że program nie posiada bezpłatnej wersji. Dostępne są jedynie 14 dniowe okresy próbne. Opłata miesięczna wynosi od 8 $ za 1 użytkownika (plan basic).

Podsumowując:

Asana vs Monday

3. Asana vs Todoist

Kolejną alternatywą dla Asany jest Todoist. Posiada 2 widoki projektów: widok tablicowy i widok listy. możliwości darmowego konta w Todoist są ograniczone. W przeciwieństwie do Asany, gdzie w darmowej wersji można tworzyć nieograniczoną ilość projektów, w Todoist free liczba projektów jest ograniczona do 80. W ramach każdego projektu można dodać do 5 osób.

Podsumowując:

Asana vs Todoist

4. Asana vs Nozbe

Użytkowanie Programu Nozbe zaczyna się od okresu testowego. Po okresie próbnym możesz przekształcić swoje konto testowe w bezpłatne konto Nozbe Free. Darmowe konto Nozbe to max. 5 projektów. Po przejściu na Nozbe free nie można dodawać do swojego konta nowych użytkowników.

Podsumowując:

Asana vs Nozbee

5. Asana vs Notion

Notion to bardziej program do robienia notatek, którymi możesz podzielić się z zespołem. Asana to program do zarządzania projektami, w którym możesz planować również swoją pracę lub prowadzić np. kalendarz rodzinny. W ramach darmowego planu w Notion (Notion Personal) można zaprosić tylko do 5 osób.

Podsumowując:

Asana vs Notion

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz