Pokaż mi swoją Asanę Ula Phelep

with Brak komentarzy

Przed Wami kolejna przedsiębiorcza kobieta, która zgodziła się wziąć udział w moim cyklu "Pokaż mi swoją Asanę". Urszula Phelep znana na instagramie jako urszulamarketing to mieszkająca w Montréalu ekspertka ds. mediów społecznościowych. Ula na co dzień pracuje na Uniwersytecie w Montréalu , a po godzinach prowadzi popularne konto na instagramie. Na swoim koncie Ula pokazuje super tipy na rozwój i promocję działalności na Instagramie. Swoją wiedzę przekazuje w bardzo przystępny sposób m.in w świetnych karuzelach.

 

pokaż mi swoją asanę ula phelep

 

1. Cześć Ula! Powiedz mi proszę coś o sobie. Gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz?

Nazywam siȩ Ula i mieszkam od prawie dwóch lat w Montrealu, w Kanadzie. Wcześniej żyłam 17 lat we Francji, gdzie pracowałam na uniwersytecie w Nantes, i gdzie również założyłam moją pierwszą firmȩ związaną z marketingiem internetowym. Aktualnie, ponownie wróciłam na pełen etat i ponownie na uniwersytet, ale tym razem w Montrealu. Na etacie zajmujȩ siȩ prowadzeniem mediów społecznościowych dla jednego z serwisów uniwersyteckich, jak i organizacją szkoleń dla firm. Jako „dodatkowe zajȩcie” i moje ulubione hobby, uczȩ też małe biznesy tego, jak rozwijać i promować swoją działalność przez Instagrama.

2. Od kiedy używasz Asany?

Asany zaczȩłam używać kilka lat temu, w moim pierwszym biznesie. Bardzo mi ona pomogła w organizacji ówczesnych projektów i zadań biznesowych. Muszȩ jednak przyznać, że nie używałam jej wówczas w najlepszy sposób, a wrȩcz robiłam to trochȩ po omacku.

Wróciłam do Asany w mojej pracy biurowej na uniwersytecie w Montrealu, gdzie nawet przedstawiłam tȩ platformȩ całej ekipie, z którą pracujȩ oraz zachȩciłam do korzystania z Asany inne serwisy uniwersyteckie. Na dzień dzisiejszy, cała mój zespół uniwersytecki używa jej regularnie (codziennie) do zarządzania projektami, planowania i organizacji. Nie potrafimy już siȩ bez niej obejść.

Dodatkowo, postanowiłam również korzystać z Asany w mojej działalności związanej z edukowaniem biznesów co do Instagrama. Ale tu jestem jedynym użytkownikiem platformy.

3. Czy używasz Asany tylko w pracy, czy również poza nią?

Używam Asany wyłącznie zawodowo. Niegdy nawet nie myślałam o tworzeniu tam osobistych projektów (do czasu, kiedy zobaczyłam taką możliwość u Ciebie).

4. Z iloma osobami współdzielisz Asanę?

W pracy na uniwersytecie Asanȩ współdzielȩ z kilkunastoma osobami. Zaczynają bowiem dołączać do nas też inne serwisy, z którymi dzielimy niektóre projekty. W mojej dodatkowej działalności, używam jej sama.

5. Używasz wersji bezpłatnej czy wersji premium? Dlaczego właśnie tej?

Aktualnie używamy w biurze wersji bezpłatnej, która sama w sobie jest świetna i wstarczająca na początek! Udało mi siȩ jednak namówić uniwersytet do negocjowania wersji płatnej Asany, gdzie znajduje siȩ kilka ciekawych i przyszłościowo, bardzo przydatnych funkcji. Negocjacje są nadal w toku – w tak wielkiej placówce, to trwa miesiącami.

6. Jaki jest Twój ulubiony widok w Asanie?

Najwygodniejszy dla mnie widok w Asanie to Boards, czyli plansze. Są przejrzyste i od razu widzȩ na nich, co dzieje siȩ z jakimi zadaniami, a co zostało jeszcze do zrobienia.

7. Czy używasz kolorowych tagów?

Tagów używam głównie do projektów związanych z mediami społecznościowymi. Ułatwia mi to bowiem sprawdzenie platform społecznościowych do określonych publikacji. W projektach związanych ze szkoleniami, pomagają mi one w odnalezieniu kategorii i typów szkoleń.

8. Używasz wersji na komputer czy na telefon? Której częściej? Jeśli używasz aplikacji, to za co ją lubisz?

Korzystam z Asany wyłacznie na komputerze. Starałam siȩ też wcześniej używać jej wersji na telefon, ale nie dość, że potrzebowałam wiȩcej czasu na odnalezienie niektórych elementów, to jeszcze dostawałam ciągle powiadomienia (wiem, mogłam je wyłączyć). Ogólnie, w moim życiu, wyznajȩ wiele zasad minimalizmu – im mniej, tym lepiej. Dlatego też, postanowiłam wyrzucić wiȩkszość aplikacji z telefonu i używać ich wyłącznie na komputerze – to mniej kusi do ciągłego zaglądania do telefonu i sprawdzania. Na komputerze robiȩ to o wiele rzadziej.

9. Ula, czy możemy na chwilę zajrzeć do Twojej Asany? Chciałabym Cię poprosić o zrobienie zrzutu ekranu z wybranego projektu. Czy możesz coś o nim powiedzieć?

Co do pokazania wnȩtrza Asany, to nie mogȩ tego zrobić. Są to bowiem poufne informacje.

Dodam jeszcze, że nie czujȩ siȩ do końca znawcą tej platformy (np. nie myślałam wcześniej nawet o tworzeniu tam projektów i zadań związanych z życiem osobistym). Ciągle też odkrywam możliwości i funkcje Asany czytając i ucząc siȩ jej obsługi. Używam sporo modeli projektów przedstawianych przez samą Asanȩ (na ich stronie można znaleźć naprawdȩ świetne rzeczy!), ale zaglądam też do innych osób przedstawiających tȩ platformȩ, żeby sprawdzić jak one do tego podchodzą.

Moim skromnym zdaniem, to jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) platform do zarządzania projektami. A pisze to osoba, która wypróbowała ich spore ilości!

Dziȩkuje za zaproszenie mnie do wypowiedzi!

Ula, wielkie dzięki za rozmowę! 🙂 

 

Jak Ci się podobał wywiad z Ulą? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz pod postem komentarz! W kolejny odsłonach cyklu zajrzymy do Asan innych kreatywnych kobiet! Do zobaczenia!

 

Chcesz nauczyć się obsługi Asany i tworzyć projekty, które pomogą Ci rozwinąć Twój biznes online? Dołącz do mojego bestsellerowego kursu online z Asany! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz