Dlaczego warto przejść na Asanę Premium?

with Brak komentarzy

Cześć! Do tej pory na blogu pojawiały się artykuły, w których zamieszczałam wskazówki dotyczące obsługi bezpłatnej wersji Asany. Tym razem omówię 5 najbardziej przydatne funkcje, które są dostępne w ramach Asany Premium. Są to: Start dates, Milestones, Custom fieldsTimeline oraz Dependencies. Obecnie przy rejestracji automatycznie wchodzi bezpłatny miesięczny trial wersji Premium. Jeśli masz konto na Asanie już od jakiegoś czasu i nie korzystałaś z okresu testowego wersji premium to możesz włączyć bezpłatny okres próbny w zakładce Upgrade.

1. Start dates (zakres dat)

Funkcja Start date umożliwia nam ustawienie zakresu dat dla wybranego zadania. Jest to szczególnie przydatne przy większych projektach na których realizację potrzebujesz więcej niż jeden dzień.

start dates

 

2. Milestones (kroki milowe)

Opcja Milestone pozwala na specjalne oznaczenie ważnych zadań np. start i koniec projektu. Zadania oznaczone jako kroki milowe zyskują specjalne oznaczenie - przy zadania pojawia się mały zielony diament.  Kroki milowe w kalendarzu będą dodatkowo oznaczone zieloną kreską.

milestones

3. Custom fields (zindywidualizowane pola)

Opcja Custom fields umożliwia dodanie do naszego projektu zindywidualizowanych pól. Po dodaniu ich do biblioteki będziesz mogła korzystać z nich we wszystkich swoich projektach. Za pomocą tej opcji możemy dodać np. priorytety zadań lub ich statusy. Każdą z opcji możesz dodatkowo spersonalizować wybierając dla niej kolor.

custom fields

Źródło: asana.com

4. Timeline (oś czasu)

Widok Timeline to ważny powód dla którego powinnaś się zastanowić nad wersji Premium Asany. Ten widok pozwoli Ci na wizualizację tego, co dzieje się w Twojej firmie z podziałem na miesiące. Dodatkowo w tym widoku możesz zobaczyć w jaki sposób poszczególne zadania są ze sobą powiązane (patrz punkt 5). Widok Timeline jest bardzo intuicyjny i większość zadań możesz dodawać za pomocą opcji drag and drop.

Źródło: asana.com

5. Dependencies (zależności)

Opcja dodawania zależności jest dostępna w widoku Timeline. Zależności między poszczególnymi zadaniami dodawane są w bardzo intuicyjny sposób.

Źródło: asana.com

Przekonałam Cię do wypróbowania Asany Premium? Jeśli tak do daj koniecznie znać w komentarzu. Będzie mi bardzo miło!

Jesteś zainteresowana kursem z Asany Premium? Jeśli tak to zostaw swój adres w okienku poniżej.

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz