Daj Asanie drugą szansę!

with 3 komentarze

Praca z nowym narzędziem

Ile to już razy słyszałam o osobach, które założyły Asanę, wpisały do niej zadania i... nigdy więcej do niej nie zajrzały! Jak nie stracić zapału do pracy z nowym narzędziem i zmotywować się do realizacji wyznaczonych zadań? Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają za sobą jedno lub więcej podejść do Asany to mam dla Ciebie 3 wskazówki, które zmotywują Cię do realizacji zaplanowanych przez Ciebie zadań na Asanie.

Czy ten artykuł jest dla mnie?

 • Tak, jeśli próbowałaś już kiedyś pracować na Asanie, ale się zniechęciłaś
 • Tak, jeśli zastanawiasz się nad założeniem Asany i jesteś pełna obaw

1.  Powiadomienia mailowe

W ustawieniach profilu (Profile settings) wyraź chęć otrzymywania powiadomień mailowych. Zrobisz to w zakładce "Notifications". Jeśli zaznaczysz opcję "Daily summaries" to będziesz otrzymywać informacje na temat nowych zadań, które zostały Ci przypisane oraz o nadchodzących terminach realizacji Twoich zadań.

grafika powiadomienia mailowe

 

2. Oznaczanie siebie jako osoby odpowiedzialnej

Pamiętaj, żeby zawsze oznaczać siebie jako osobę odpowiedzialną za wykonanie zadań. Dzięki temu te zadania będą się pojawiały w zakładce My tasks i będą Ci o sobie przypominać. Zrobisz to wchodząc w wybrane zadanie i dodając siebie w polu "Assignee".

osoba odpowiedzialna

 

3. Terminy realizacji zadań

Wyznacz terminy do których chcesz zrealizować swoje zadania. Wejdź w pojedyncze zadanie i w polu "Due date" wybierz datę. To bardzo motywuje! Jeśli oprócz tego ustawisz sobie opcję otrzymywania powiadomień mailowych (Punkt 1), to ten mix spowoduje, że będziesz dostawać na maila powiadomienia o zbliżających się deadlinach.

grafika termin realizacji zadań

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

3 Odpowiedzi

 1. Mariusz
  | Odpowiedz

  Czy istnieje możliwość ustawienia powiadomień push w aplikacji mobilnej? Po ustawieniu daty i godziny realizacji zadania, na moim telefonie powiadomienia push z Asany nie działają.

  • Autorka
   | Odpowiedz

   Cześć Mariusz, dzięki za to pytanie. W aplikacji mobilnej znajdziesz ustawienia dotyczące opcji Push, a w nich możesz sobie zaznaczyć: powiadomienia dotyczące zadań na dziś, podsumowania zaległych zadań, aktualizacje dotyczące zadań i wzmianki. Możesz również włączyć sobie dźwięk dla powiadomień. Pozdrawiam, Aga

 2. Mariusz
  | Odpowiedz

  Dziękuję za odpowiedź. To prawda, są takie opcje. Znam je. Ale niestety powiadomienia o zadaniu (przypomnienie wykonania zadania o konkretnej godzinie) nie pokazuje się. Są tylko poranne podsumowania, co jest do zrobienia. W innych aplikacjach (takich jak Google task, czy microsoft todo) powiadomienia się pojawiają. Taka forma mi bardzo odpowiada i bardzo mi jej brakuje w Asanie. Używam telefonu od Huawei. Może na innych telefonach to działa, u mnie niestety nie.

Zostaw Komentarz