5 kroków do stworzenia pierwszego projektu w Asanie

with Brak komentarzy

Moje początki

Moją historię z pracą Wirtualnej Asystentki zaczęłam w zeszłym roku. Przybiła mnie ilość programów i aplikacji, których musiałam nauczyć się na starcie. Hektolitry kawy i nieprzespane noce doprowadziły mnie do miejsca, w którym mogę powiedzieć, że ogarniam najnowsze rozwiązania. Charakterystycznym dla biznesu online jest jednak to, że co chwile pojawiają się nowe rozwiązania. Dlatego cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie. Programem, który szczególnie ułatwił moją pracę z klientami jest Asana. Muszę jednak przyznać, że jej obsługa na początku sprawiała mi trudności.

Czy ta instrukcja jest dla Ciebie?

  • Tak, jeśli chcesz używać Asany na własny użytek
  • Tak, jeśli korzystasz z Asany do współpracy z klientami i chcesz przećwiczyć ją razem ze mną tworząc swój pierwszy projekt

Uwaga! W czerwcu 2020 roku Asana wprowadziła zmiany i swój pierwszy projekt tworzysz na etapie zakładania konta! Teraz przeprowadzę Cię przez proces tworzenia projektu na etapie zakładania konta. Założymy sobie projekt pod nazwą „Mój pierwszy projekt”

Przy zakładaniu konta zostaniesz najpierw zapytana o obszar w którym pracujesz. Do wyboru masz m.in. marketing lub sprzedaż. Następnie jesteś proszona o to, aby wskazać w jaki sposób obecnie organizujesz swoją pracę (tabelki, wykresy Ganta itp.). Kolejny ekran będzie dotyczył już tworzenia projektu.

Krok 1

Na początek musisz odpowiedzieć na pytanie, czy pracujesz obecnie nad czymś konkretnym. Tak, my pracujemy nad naszym pierwszym projektem i dlatego dodamy tutaj nazwę  “Mój pierwszy projekt”.

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 2

Następnie wpisujesz zadania jakie chcesz zrealizować w ramach tego projektu. My wpiszemy sobie na początek zadania, które będą bardzo ważne przy prowadzeniu działalności online:

  • Strona internetowa
  • Blog
  • Social media

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Po prawej stronie masz podgląd na to jak będzie wyglądał Twój projekt w Asanie. Fajnie to wygląda, prawda?

Krok 3

Teraz zastanów się jak pogrupowałabyś te zadania. Tutaj mamy angielskie nazwy to: do, doing i My sobie od razu wpiszemy polskie nazwy.Wpisujemy odpowiednio: do zrobienia, w trakcie i zrobione.

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 4

Na kolejnym ekranie jesteś pytana o to, jaki widok projektu będzie dla Ciebie najbardziej użyteczny. Możesz sobie podejrzeć jak Twój projekt będzie wyglądał w różnych widokach. Na początek przygody z Asaną najlepszy będzie widok listy. W kolejnych wpisach zajmę się omówieniem poszczególnych widoków.

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 5

Następnie wyświetli Ci się okienko w którym możesz, ale nie musisz podać adresy swoich współpracowników. Nie wpisuj tutaj na razie żadnego adresu. Gratulacje! Właśnie stworzyłaś swój pierwszy projekt!

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

*Na następnym ekranie pojawi się możliwość wykupienia płatnej wersji. Jeśli jesteś na początku swojej drogi to zacznij od wykorzystania bezpłatnych funkcji programu. Kilkamy więc na continue with our limited version. Czyli kontynuuj z ograniczoną wersją.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz