Moje początki
- Tak, jeśli chcesz używać Asany na własny użytek
- Tak, jeśli korzystasz z Asany do współpracy z klientami i chcesz przećwiczyć ją razem ze mną tworząc swój pierwszy projekt
Uwaga! W czerwcu 2020 roku Asana wprowadziła zmiany i swój pierwszy projekt tworzysz na etapie zakładania konta! Teraz przeprowadzę Cię przez proces tworzenia projektu na etapie zakładania konta. Założymy sobie projekt pod nazwą „Mój pierwszy projekt”.
Przy zakładaniu konta zostaniesz najpierw zapytana o obszar w którym pracujesz. Do wyboru masz m.in. marketing lub sprzedaż. Następnie jesteś proszona o to, aby wskazać w jaki sposób obecnie organizujesz swoją pracę (tabelki, wykresy Ganta itp.). Kolejny ekran będzie dotyczył już tworzenia projektu.
Krok 1
Na początek musisz odpowiedzieć na pytanie, czy pracujesz obecnie nad czymś konkretnym. Tak, my pracujemy nad naszym pierwszym projektem i dlatego dodamy tutaj nazwę “Mój pierwszy projekt”.
Krok 2
Następnie wpisujesz zadania jakie chcesz zrealizować w ramach tego projektu. My wpiszemy sobie na początek zadania, które będą bardzo ważne przy prowadzeniu działalności online:
- Strona internetowa
- Blog
- Social media
Po prawej stronie masz podgląd na to jak będzie wyglądał Twój projekt w Asanie. Fajnie to wygląda, prawda?
Krok 3
Teraz zastanów się jak pogrupowałabyś te zadania. Tutaj mamy angielskie nazwy to: do, doing i My sobie od razu wpiszemy polskie nazwy.Wpisujemy odpowiednio: do zrobienia, w trakcie i zrobione.
Krok 4
Na kolejnym ekranie jesteś pytana o to, jaki widok projektu będzie dla Ciebie najbardziej użyteczny. Możesz sobie podejrzeć jak Twój projekt będzie wyglądał w różnych widokach. Na początek przygody z Asaną najlepszy będzie widok listy. W kolejnych wpisach zajmę się omówieniem poszczególnych widoków.
Krok 5
Następnie wyświetli Ci się okienko w którym możesz, ale nie musisz podać adresy swoich współpracowników. Nie wpisuj tutaj na razie żadnego adresu. Gratulacje! Właśnie stworzyłaś swój pierwszy projekt!
*Na następnym ekranie pojawi się możliwość wykupienia płatnej wersji. Jeśli jesteś na początku swojej drogi to zacznij od wykorzystania bezpłatnych funkcji programu. Kilkamy więc na continue with our limited version. Czyli kontynuuj z ograniczoną wersją.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!
Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!
Zostaw Komentarz