Jak ogarnąć panel użytkownika w Asanie?

with Brak komentarzy

Panel użytkownika

Nie wiesz co robić po pierwszym zalogowaniu do Asany? Zacznij od ogarnięcia czarnego panelu bocznego, które znajduje się po lewej stronie Twojego ekranu. W tym wpisie przeczytasz o 5 najważniejszych zakładkach w panelu bocznym. Zakładki "Home", "My tasks", "Inbox", "Portfolios" oraz "Goals" nie będą miały już przed Tobą żadnych tajemnic.

grafika asana dla kreatywnych

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli masz już konto na Asanie i chcesz zacząć działać
  • Nieważne, czy chcesz używać Asany na własny użytek czy do współpracy z klientami, znajomość panelu użytkownika to podstawa

1.Home

Home to po prostu ekran główny. Na ekranie głównym zobaczysz sekcje: "Tasks due soon" czyli zadania, które powinny zostać wykonane wkrótce oraz listę Twoich projektów. Twoje projekty mogą być wyświetlane w dwóch widokach: kafelkowym "View as tiles" oraz w widoku listy.

grafika asana dla kreatywnych

2. My tasks

My tasks to bardzo ważne miejsce w panelu bocznym. To tutaj sprawisz Twoje zadania z podziałem na terminy, w których powinny zostać zrealizowane. "Recently assigned" to zadania, które zostały Ci przypisane w ostatnim czasie. Kolejne sekcje to "Today" czyli zadania, które powinny zostać wykonane dzisiaj, "Upcoming" - zadania, których termin realizacji się zbliża oraz "Later" czyli zadania, które możesz wykonać w późniejszym terminie.

grafika asana dla kreatywnych

3. Inbox

Inbox to skrzynka odbiorcza, w której znajdują się wszystkie powiadomienia. Pierwszy widok czyli "All" da Ci podgląd na wszystkie zadania w danym projekcie. W sekcji "Assigned to me" sprawdzisz wszystkie zadania, które zostały Ci przypisane. @Mentioned to miejsce w którym sprawdzisz, gdzie zostałaś wspomniana. Opcji @Mentioned używa się zazwyczaj do zwrócenia uwagi konkretnej osoby na daną kwestię. Ostatnia zakładka to "Assigned by me" czyli zadania przypisane przeze mnie.

grafika asana dla kreatywnych

4. Portfolios

Portfolios jest to zakładka, której zawartość jest dostępna w płatnej wersji Asany. Zakładka Portfolios szczególnie przydaje się, gdy pracujesz nad wieloma projektami. Zakładka portfolios daje możliwość śledzenia, przypisywania pracy oraz w monitorowania statusu zadania w jednym miejscu. Asana daje możliwość wypróbowania tej zakładki za darmo.

grafika asana dla kreatywnych

5. Goals

Goals to kolejna zakładka w opcji płatnej. Zakładka pozwala na wyznaczania, a następnie śledzenie celi, nad którymi pracują wyznaczone zespoły. Ta opcja będzie idealna dla osób, które zarządzają projektami z udziałem większej ilości osób. Tą zakładkę również można wypróbować za darmo.

grafika asana dla kreatywnych

 

Sprawdź też co kryje się w ustawieniach profilu Asany.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło!

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz