Jak przenieść się z Trello na Asanę?

with Brak komentarzy

Znudziło Ci się już monotonne Trello? Zastanawiasz się nad przeniesieniem swoich projektów do Asany? Funkcjonalności dostępne w bezpłatnej wersji Asany biją na głowę inne bezpłatne wersje programów z tej kategorii. Porównanie Asany do 5 najpopularniejszym programów znajdziesz tutaj. Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć jak przenieść projekty z Trello na Asanę.

Jak to zrobić?

Nie martw się, nie musisz przepisywać wszystkich danych od nowa! Stanowczo Ci to odradzam! :). Swoje dotychczasowe projekty przeniesiesz do Asany przy pomocy polecanego przez Asanę programu Migrator.xyz. Migrator.xyz to narzędzie, które w łatwy sposób pomoże ci przenieść projekty z Trello na Asanę.

Czy są jakieś inne sposoby i dlaczego Migrator.xyz?

Tak, jeśli masz konto typu Business Class w Trello to możesz skorzystać z exportera plików csv. Wyeksportuj plik z Trello, a następnie zaimportuj go do Asany. Jeśli natomiast nie posiadasz biznesowego konta w Trello to możesz też skorzystać z rozszerzenia Chroma - Export for Trello. Poniżej znajdziesz instrukcję jak przenieść projekty z Trello do Asany. Zdecydowałam się, żeby pokazać Ci ten sposób, bo to bardzo intuicyjne rozwiązanie.

Jak przenieść projekty za pomocą Migrator.xyz?

1. Zaloguj się do mirgator.xyz za pomocą swojego konta na Asanie.

2. Przyznaj programowi migrator.xyz dostęp do swojej Asany.

wyraź zgodę na dostęp

 

3. Aby migracja rozpoczęła się musisz jeszcze potwierdzić swoje konto w Trello. Jeśli oba przyciski będą miały kolor zielony to znaczy, że możesz rozpocząć proces przenoszenia danych. Zatwierdź chęć rozpoczęcia migracji projektu do Asany za pomocą niebieskiego przycisku.

4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Odpowiedz na pytanie ile tablic z Trello chcesz przenieść do Asany. Następnie wskaż, które tablice chcesz przenieść do Asany i do jakiego obszaru roboczego mają trafić.

wybierz ilośc tablic

5. Możesz podglądać migrację projektu na żywo. Aby to zrobić kliknij w niebieski przycisk "Go to Kanban template in Asana". W ten sposób przeniesiesz się do Twojej Asany. Kiedy pasek pokaż 100 % to znaczy, że migracja została zakończona. Cały proces będzie trwał kilka minut. Gotowe! 🙂

śledź postęp migracji

 

Podoba Ci się Asana? Chcesz nauczyć się jej obsługi oraz  dowiedzieć się jak przygotowywać ciekawe projekty, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes online? Sprawdź zawartość mojego kursu online z Asany dla kreatywnych!

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Aga i jestem autorką bloga oraz bestsellerowego kursu online z Asany na którym uczę freelancerów i właścicieli małych biznesów poruszać się po Asanie. Zajrzyj również do mojego sklepu dla kreatywnych kobiet!

Ostatnie wpisy

Zostaw Komentarz